مسوول دفتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد همدان خبر داد/ اهانت دبير حزب مردمسالاري همدان به پیامبر گرامي اسلام

  • پنج شنبه, 28 ارديبهشت 1396 ساعت 12:02
  • منتشرشده در سیاسی

مسوول دفتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد همدان گفت: دبير حزب مردمسالاري همدان در جلسه مناظره انتخابات ریاست جمهوری در دانشگاه آزاد به پیامبر اکرم توهين كرد و او را سکولار خواند و اسلام را همان لیبرالیسم!

به گزارش جوان همدان، حجت‌الاسلام والمسلمین مهدی طالقانی ورکشی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در همدان، با اشاره به مناظره انتخاباتی روز گذشته در دانشگاه آزاد و حواشی آن اظهار کرد: در جلسه دیروز که توسط تشکل اساتید به نام «رحمه» برگزار شد، مناظره‌ای برای انتخابات ریاست جهوری برگزار شد و این تشکل از همه کاندیداها خواست که نماینده خود را برای مناظره معرفی کنند.

وی ادامه داد: در این مناظره فقط دکتر قائمی عضو هیأ‌ت علمی دانشگاه بوعلی سینا، نماینده آقای رئیسی کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری در همدان در این مناظره حضور یافت و متأسفانه آقای گیاه‌شناس که یکی از مخاطبان جلسه بود، چند باری صحبت‌های آقای قائمی نماینده آقای رئیسی را با پرخاشگری، تندی و خارج از اصول و چارچوب ادب قطع کرد.

مسوول دفتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد همدان بیان کرد: این پرخاشگری آقای گیاه‌شناس تا جایی که دبیر جلسه آقای فامیل روحانی چند بار خواست او را مدیریت کند و بنده نیز کمک کردم تا گیاه‌شناس را آرام کنیم، تا هر طیف صحبت‌های خود را در فرصت خود داشته باشد.

وی یادآور شد: دکتر قائمی، نماینده آقای رئیسی دو نکته را مطرح کرد یکی اینکه از ابتدای انقلاب یک گفتمان امام (ره) را داریم و دیگر گفتمان لیبرالیسم که در مقابل گفتمان امام(ره) است، اما گیاه‌شناس در صحبت‌های خود گفت، که شما لیبرالیسم را معنا کنید که چیست و چگونه است؟ بعد هم صحبت‌های خود را بلند و پرخاشگرانه بیان می‌کرد.

طالقانی ورکشی خاطرنشان کرد: پس از صحبت‌های آقای گیاه‌شناس، دکتر قائمی پاسخ او را داد، اما آقای گیاه‌شناس مجدد در صحبت‌های او ورود کرد و به پرخاشگری و سروصدا پرداخت و عنوان کرد تعریف شما از سکولاریسم و لیبرالیسم غلط است و خود پیامبر اکرم(ص) سکولار بود!

وی اضافه کرد: بنده اشاره کردم مواظب صحبت‌های خود باشید، اما متأسفانه دیدیم چند بار در جلسه محکم روی حرف خود بود که پیامبر اکرم (ص) سکولار بوده، اسلام همان لیبرالیسم است، شما نمی‌فهمید و بی‌سواد هستید که در این حین جلسه به هم ریخت.

مسوول دفتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد همدان خاطرنشان کرد: بنده ادامه جلسه را نتوانستم تحمل کنم، اعتراض کرده و جلسه را ترک کردم و برخی به تبعیت از بنده جلسه را ترک کردند اما باز هم او در راهرو شروع به توهین و پرخاشگری کرد، تا حدی که نزدیک بود با مهمان ما یقه به یقه شود که او را به مکان دیگری بردند و قضیه فیصله پیدا کرد.

وی تصریح کرد: آقای گیاه‌شناس بنده را فرقانیسم معرفی کرد، زیرا به خاطر اهانت به پیامبر(ص) تذکراتی به وی دادم، من صحبت‌های او را جفای در حق اسلام می‌دانم، آخر چه تعبیری است که نعوذبالله پیامبر اکرم (ص) سکولار است و اسلام همان لیبرالیسم است!

طالقانی ورکشی با بیان اینکه آقای گیاه‌شناس به بنده گفت شما داعش‌های داخلی و فرقانیسم هستید، افزود: این اهانت‌ها را به صورت پیامک هم ارسال کرده است.

وی با بیان اینکه ما دو نوع سکولاریسم حداکثری و حداقلی داریم، گفت: سکولاریسم حداکثری منکر خدا و وحی بوده و مادی‌گرا و دنیاگراست و سکولاریسم حداقلی جدایی دین از سیاست است و تعدیل شده سکولاریسم حداکثری است.

مسوول دفتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد همدان اضافه کرد: لیبرالیسم دارای اصولی است که یکی از آنها اومانیسم، دیگری فردگرایی، غرب‌گرایی و دیگری آزادی در مقابل دین است اما اینکه اینها می‌گویند حضرت رسول سکولار است واقعا حرفی غیر منطقی و به دور از اطلاعات دینی است.

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.