رئیس انجمن حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان همدان: پرونده پارکینگ بیمارستان‌های همدان به سازمان بازرسی ارسال می‌شود

  • شنبه, 09 بهمن 1395 ساعت 14:26
  • منتشرشده در اجتماعی

رئیس انجمن حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان همدان از ارسال پرونده پارکینگ بیمارستان‌های همدان به سازمان بازرسی خبر داد و گفت: اخذ عوارض از تابلوهای سردر مغازه‌ها توسط شهرداری‌ها خلاف قانون است.


به گزارش جوان همدان، آرش طاووسی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم اظهار داشت: یکی از مواردی که چند سالی مورد تصویب شورای اسلامی شهر قرار می‌گیرد عوارض نصب تابلوی سر درب مغازه‌هاست و مسائل مختلفی را در پی دارد.

وی افزود: تابلوهای نصب شده در سردر واحدهای مختلف سطح شهر به دلیل اینکه مُبین معرفی محل استقرار و فعالیت اماکن مذکور است و چون شهرداری اساسا خدماتی در این زمینه ارائه نمی‌دهد مستحق دریافت وجه نیست.

طاووسی بیان کرد: به دنبال شکایات انجام شده به دیوان عدالت اداری با موضوع اخذ عوارض تابلوهای سردر مغازه‌ها، هیئت عمومی دیوان رأی به ابطال مصوبه چندین شورای شهر در سراسر کشور داده است که این مصوبه برای تمامی شهرداری‌ها لازم الاجراست.

وی عنوان کرد: بنابراین اخذ عوارض برای این تابلوها خلاف قانون است و انتظار می‌رود در مصوبه شورای شهر همدان برای تعیین جدول تعرفه و عوارض سال 96 به این مهم با نگاه ویژه‌ای پرداخته شود و اصلاحات لازم جهت رعایت قانون صورت بپذیرد.

رئیس انجمن حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان همدان عنوان کرد: از آنجایی که همه آحاد مردم که بابت دریافت کالا یا خدمات هزینه‌ای پرداخت می‌کنند به عنوان مصرف کننده تعریف می‌شوند وظیفه انجمن حمایت نیز پیگیری حقوق آنها در مواردی است که احیانا حقی از آنان ضایع می‌شود.

وی از ارسال پرونده پارکینگ بیمارستان‌های همدان به سازمان بازرسی خبر داد و گفت: تعرفه پارکینگ‌ها در هفته جاری تصویب خواهد شد تا تعرفه پارکینگ‌های شهرداری و صنفی یکسان‌سازی شود.

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.