استاندار همدان: تخلف نكرده‌ام/ تخريب نكنيد

  • شنبه, 18 دی 1395 ساعت 17:26
  • منتشرشده در اقتصادی

استاندار همدان با بيان اينكه در بحث يارانه‌ها تخلفي از سوي من رخ نداده است، گفت: متاسفانه عده‌اي درصدد تخريب هستند.

به گزارش خبرگزاری فارس از همدان، محمدناصر نیکبخت ظهر امروز در جلسه شورای فرهنگ عمومی اظهار کرد: تصمیم این است که تعدادی از افراد دولت را تخریب کنند اما نه همه؛ گوش شنوایی هم نیست! حتی اگر ما و شما نیز بگوییم.

وی با طرح این سئوال که آیا این دولت در طول سه سال و اندی که مسوولیت خدمتگذاری داشته یکبار کار خوب انجام نداده که در گفته‌ها و اندیشه‌ها و سایت‌های برخی از افراد آورده شود؟!، گفت:‌ به لطف خدا مردم آگاهند و همواره در تصمیم‌گیری خود سعی کرده‌اند آنچه را که خود تشخیص می‌دهند باشد که باید گفت اعلام نظر مردم نیز همواره پای صندوق‌های رأی بوده و آنها به خوبی تصمیم می‌گیرند.

استاندار همدان با بیان اینکه عده‌ای ماموریت این را دارند و ذهنشان به سمتی می رود که دولت را تخریب کنند و در این سه سال و اندی از هیچ چیز دریغ نکرده‌اند، افزود:‌ در نتیجه برجام جدای از اینکه قطعنامه‌ها کنار رفت، حضور، تعامل و قدرت ایران همین بس است که شورای امنیت علیه این کشور قطعنامه‌های سنگینی را می‌گذراند اما امروز قطعنامه آن علیه اسرائیل است و به حدی ناحقی اسرائیل ثابت شده که حتی آمریکا به خود اجازه نداد در این زمینه دخالت کند.

وی با بیان اینکه قدرتمندی ایران طوری است که برای تصمیم‌گیری در منطقه بدون نظر این کشور نمی‌توانند تصمیم‌گیری کنند، خاطرنشان کرد:‌ این یک اقتدار است برای کشوری که چند وقت پیش «ایران‌هراسی» را تدارک دیده بودند اما الان آن را در تصمیم گیری و تصمیم سازی منطقه سهیم می‌دانند.

نیکبخت با بیان اینکه برجام ماندگار است و هم آثار آن را اکنون می‌بینیم، افزود: به قول شما فتح الفتوح نه! اما رهانیده شدن و رسیدن به ساحل آرامش به خاطر برجام بوده است.

وی با بیان اینکه کار راه آهن همدان  13 سال باقی مانده بود که یکی از دلایل را مشکل نبود ریل می‌دانستند، گفت: اکنون زیرساخت‌ها فراهم شده و راه آهن آماده ریل گذاری است، اصرار داریم که تا پایان سال قطار به همدان برسد به دلیل اینکه در سایه برجام توانستیم ریل وارد کنیم.

استاندار همدان با بیان اینکه بقیه موارد نیز همین طور پیش می رود و چندین مورد کار شاخص انجام شده نمی‌توان انکار کرد و واقعاً باید انصاف باشد، افزود:‌ 700 هزار تا 800 هزار بشکه نفتی که قرار بود هر از گاهی با هر خریدی که ژاپن و کشورهای دیگر داشتند 20 درصد کمتر باشد یعنی 20 درصد فروش کم شود و به قطع معامله برسد.

وی ادامه داد: اکنون 700 هزار بشکه به 2 میلیون و 300 هزار بشکه رسیده آیا نمی‌بینیم؟ در هر صورت آن کسی که باید ببیند مردم هستند که می‌بینند و عده‌ای نمی‌خواهند ببینند؛ چون نمی‌بینند مردم نیز تکرار مکررات را نمی‌پذیرند.

نیکبخت بیان کرد: یکی دو روز اخیر بود که به من اطلاع دادند در فضای مجازی متنی منتشر شده که در آن آمده است از دولت متشکریم که مثلاً استاندار زمانی معاون بوده و با مدیر سابق کار و امور اجتماعی، حسابی برای یارانه‌ها باز کرده‌اند که 2 میلیارد تومان از این 7 میلیارد تومان هزینه شد و اما 5 میلیارد هزینه نشده و بعد می‌نویسند تخلف و ... رخ داده است.

وی ادامه داد: در این متن نوشته شده که 2 میلیارد تومان هزینه شده و 5 میلیارد تومان به حساب خزانه برنگشته است و حتی سود هم نداده‌اند، بعد هم می‌گویند این هم عملکرد دولت! آقای اقلامی نیز به سرنوشت آقای خورشیدی دچار شد!

استاندار همدان با بیان اینکه در این مطلب چند دروغ بسته شده است، تصریح کرد: اولاً اینکه آقای خورشیدی آن زمان که از همدان رفتم مدیر بانک ملی بود و در بانک نیز مشکلی ایجاد نشد، بعد از اینکه من رفتم گویا او به بانک کارآفرینی رفت و بانک نیز ظالمانه برخورد کرد.

وی با بیان اینکه پولی که به حساب بانک رفته بود برای یارانه‌ها بود و پرداخت کردیم، گفت: بعد از ما استاندار وقت آقای پیریایی و آزاد از همین حساب پرداخت‌هایی داشتند و هنگامی که من برگشتم دیدم پول توی حساب است که گفتم که این چیست و چرا برگشت نداده‌ایم  که مدیرکل دارایی آقای محمودی مخالفت کرد که برگشت نشود تا بانک سود بدهد که با دیوان محاسبات صحبت شد و گفت که نه سود ندارد.

نیکبخت با بیان اینکه من اصرار کردم به هر شکل باید پول برگردد و به حساب خزانه برود که این کار انجام شد، افزود:‌ دلیل باز شدن حساب نیز این بود که حساب در همدان تنها باز نشد و متعلق به همه کشور بود که معاون وقت وزیر کار به استانداری‌ها اعلام کرد با امضای یکی از معاونین و مدیرکل کار حساب باز شود که استاندار وقت معرفی کرد و حساب نیز باز شد.

وی با بیان اینکه این حساب چک نداشت چرا که حساب شخصی نبود و فقط با نامه مشترک کار انجام می شد، گفت: این اقدام ربطی به این دولت ندارد، اما قبل از این دولت نیز همه چیز به درستی انجام می‌شد و حالا اینکه اشکال بانکی داشت دیگر ما نبودیم؛ اما به امضای آقای پیریایی و آزاد به اسم بازکنندگان قبلی این حساب با نامه این آقایان پرداخت‌ها انجام می‌شد.

استاندار همدان خطاب به معاون سیاسی‌اش اظهار کرد: اگر شما سایتی و کسی مورد نظرتان است که در تخریب دولت تصمیم می‌گیرد و تصمیم می‌سازد که البته می‌دانید از ابتدای کار دولت همه چیز را بررسی کنید و اگر یک مورد در رابطه با عملکرد دولت مثبت گفته شد انتظار داشته باشید انصاف در این موضوع هم داشته باشد.

وی با بیان اینکه تصمیم این است که علیه این دولت کار شود و سختشان است؛ به هر حال فرصتی بود که نتوانستند استفاده کنند البته استفاده می‌کردند، نتوانستند حفظ کنند، گفت:‌ به نظر من احتیاجی نیست که نگران باشیم چراکه مردم جواب می دهند.

نیکبخت در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به رونمایی از حقوق شهروندی طی هفته های اخیر خاطرنشان کرد:‌ دلیل اینکه انقلاب اسلامی رخ داد این بود که مردم احساس کردند کسی به حقوق آنها توجه نمی‌شود و به پا خواستند تا احقاق حقوق کنند و این یعنی حقوق شهروندی.

وی با بیان اینکه باید حقوق شهروندی محترم شمرده شود چیزی که امام خمینی(ره) و مقام رهبری نیز به آن تاکید دارند، افزود:‌ همه سازمان‌ها باید کمک کنند تا دستورات سازنده قانون اساسی اجرا شود.

استاندار همدان با اشاره به برگزاری سمینار استانداران طی هفته گذشته در تهران گفت: در این سمینار از سوی دستیار رئیس جمهور در امور شهروندی دستور تشکیل کارگروه استانی و شهرستانی حقوق شهروندی به ما داده شده که باید بر اساس آن پیش رویم.

وی با بیان اینکه تاکید دستیار رئیس جمهور در امور شهروندی در این جلسه این بود که هر استانی در یکی از موارد حقوق شهروندی الگوسازی کند، خواستار توجه به این موضوع در استان شد.

نیکبخت با اشاره به برگزاری هفته فرهنگی در شهرستان ملایر، افزود:‌ اقدام ارزشمند و قابل تقدیری است که امیدواریم با همکاری صدا و سیما در سطح ملی نیز برنامه‌های این هفته منعکس شود چرا که می‌خواهیم از این طریق استان همدان شناسانده شود که متاسفانه هنوز همدان مقصد گردشگری نیست و مسیر گردشگری است.

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.