مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان همدان:مردم باید با ثمرات وقف آشنا شوند/ واقف پس از مرگ هم از برکات وقف بهره‌مند می‌شود

  • چهارشنبه, 10 آذر 1395 ساعت 11:52
  • منتشرشده در فرهنگی

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان همدان با اشاره به اینکه مردم باید با ثمرات وقف آشنا شوند، گفت: وقف خیرات و برکات زیادی دارد، به نحوی که حتی پس از مرگ نیز از این خیرات و برکات بهره‌مند می‌شود.

 

حجت‌الاسلام محمد کاروند در مراسم افتتاح نمایشگاه دستاوردهای «وقف، چشمه همیشه جاری» ضمن تشکر از برگزارکنندگان این نمایشگاه، اظهار کرد: برگزاری این نمایشگاه کار فوق‌العاده‌ای است که با تلاش همکاران اداره اوقاف و امور خیریه استان صورت گرفت.

وی خواستار تبلیغات هرچه بیشتر برای بازدید از نمایشگاه دستاوردهای وقف شد و افزود: در این نمایشگاه فقط قسمتی از فعالیت‌های اوقاف و امور خیریه استان در غرفه‌های متعددی به نمایش گذاشته شده است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان همدان با اشاره به اینکه مردم باید با ثمرات وقف آشنا شوند، گفت: وقف خیرات و برکات زیادی دارد به نحوی که حتی پس از مرگ واقف نیز از این خیرات و برکات بهره‌مند می‌شود.

وی با بیان اینکه استان همدان دارای موقوفات زیادی در کشور است، ادامه داد: شهرستان ملایر، شهرستان همدان، شهرستان کبودرآهنگ و شهرستان بهار در استان همدان دارای بزرگ‌ترین موقوفات هستند.

کاروند با تأکید بر اینکه از محل درآمد موقوفات طرح‌ها و برنامه‌های زیادی در سراسر استان برگزار می‌شود، یادآور شد: طرح‌هایی از جمله مهر تندرستی، مهر تحصیلی، بصیرت عاشورایی، سوگواره یاس نبوی و... از درآمد موقوفاتی با نیات مرتبط برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه از درآمد موقوفات به نیازمندان و مستمندان کمک‌های چشم‌گیری می‌شود، افزود: مردم باید با این اقدامات اوقاف آشنا شوند و برگزاری چنین نمایشگاه‌هایی می‌تواند در راستای آگاه‌سازی مردم در رابطه با اهمیت وقف و موقوفات کمک شایانی داشته باشد.

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.