امیر پوردستان: جزئیات درگیری تکاوران با تروریست‌ها در حلب

  • سه شنبه, 24 فروردين 1395 ساعت 01:25
  • منتشرشده در بین الملل

فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران در حاشیه مراسم تشییع 4 تن از تکاوران به جزئیات درگیری این نیروهای ارتش با تروریست‌ها در حلب سوریه پرداخته است.

به گزارش جوان همدان به نقل از تسنیم، امیر سرتیپ احمد رضا پوردستان در حاشیه مراسم وداع با پیکر شهدای تکاوران تیپ 65 نوهد نیروی زمینی (کلاه سبزها) که اخیرا در ماموریت مستشاری در سوریه به شهادت رسیدند، اظهارداشت: «به عنوان سرباز نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران وظیفه داریم که اگر ماموریتی باشد، آنجا حاضر شویم و اجرای ماموریت کنیم.»

امیر پوردستان گفت: «داعش را در حد و اندازه‌ای نمی‌بینیم که یک یگان نظامی را وارد کنیم ... در ماموریت مستشاری سوریه تعدادی از کارکنان نیروی زمینی (نزاجا) حضور داشتند که به حمدالله با قوت و استحکام در کنار نیروی قدس و سایر کسانی که در جبهه انجام وظیفه می‌کنند، حضور مومنانه‌ای داریم.»

وی افزود: «در عملیاتی که چند هزار نفر از نیروهای جبهه النصره و تکفیری‌ها حمله وسیعی و گسترده‌ای را به جنوب حلب انجام داده بودند .... تعداد 4 نفر از عزیزان نیروهای زمینی به شهادت رسیدند.»

وی تاکید کرد: «در این درگیری، تعدادی از تانک‌ها و نفربرهای گروهک تروریستی النصره منهدم شد و تروریست‌ها 200 نفر کشته دادند.»

تیپ 65 نوهد، یک یگان ویژه و بسیار زبده در نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران است. در سال 1370 تیپ 3 نوهد از لشکر 23 انتزاع یافت و با همراهی سه گردان عملیاتی و آموزشگاه جنگ‌های نامنظم، گروهان عملیات روانی، یگان رهایی گروگان و گردان پشتیبانی مخابرات تیپ 65 نوهد را تشکیل داد. 

جمهوری اسلامی ایران بارها اعلام کرده است برای کمک به ارتش و نیروهای مردمی سوریه در مبارزه با تروریست‌های تکفیری از جمله داعش، به سوریه مستشار نظامی اعزام می‌کند.

 


اظهارات امیر پوردستان در حالی مطرح شد که ژنرال سرگئی رودسکوی، رئیس اداره عملیات ستاد کل ارتش روسیه روز دوشنبه گفت: «بنا بر اطلاعات ما حدود 8 هزار عضو جبهه النصره در جنوب غرب حلب مستقر شده‌اند و حدود هزار و 500 نفر دیگر هم در شمال این شهر موضع گرفته‌اند.»

رودسکوی ادامه داد: «مشخص است که [تروریست‌‌های النصره] حمله بزرگی را برای قطع کردن مسیر بین حلب و دمشق طرح ریزی کرده‌اند.»

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.