یک سرباز سابق نیروی دریایی آمریکا: رهنمودهای رهبر ایران خردمندانه، اخلاق‌مدارانه و قابل اتکا است

  • دوشنبه, 18 آبان 1394 ساعت 15:10
  • منتشرشده در سیاسی

«کینس اوکیف» کهنه افسر نیروی دریایی آمریکا در دانشگاه بوعلی‌سینا گفت: در کالیفرنیا در کشور آمریکا به دنیا آمده و در سن 19سالگی به ارتش آمریکا می‌پیوندد و به جنگ خلیج فارس نیز می‌رود، تجربیات او در ارتش آمریکا برای وی سؤالاتی بنیادی را به وجود می‌آورد که باعث خروج او از ارتش می‌شود.

به گزارش جوان همدان به نقل از ایکنا، حامد قشقاوی، پژوهشگر مسائل آمریکا عصر یکشنبه، 17 آبان‌ماه در نشست «بررسی واقعیت جامعه آمریکا» با حضور «کینس اوکیف» کهنه افسر نیروی دریایی آمریکا در دانشگاه بوعلی‌سینا گفت: «کینس اوکیف» در کالیفرنیا در کشور آمریکا به دنیا آمده و در سن 19سالگی به ارتش آمریکا می‌پیوندد و به جنگ خلیج فارس نیز می‌رود، تجربیات او در ارتش آمریکا برای وی سؤالاتی بنیادی را به وجود می‌آورد که باعث خروج او از ارتش می‌شود.

 

وی افزود: «کینس اوکیف» مطالعات خود را در حوزه‌های دیگری ادامه می‌دهد و به‌ سراغ دیدگاه‌های دیگری در تاریخ، سیاست و حتی کتاب خاطرات مالکوم ایکس می‌رود، این مطالعات جدید او را به این باور می‌رساند که همه آن چیزی که در تمام زندگی خود به آن باور داشته دروغی بیش نبوده و مقابل واقع قرار داشته است و این مسئله اوکیف را عصبانی می‌کند و احساس می‌کند که کسی او را فریب داده است.

آغاز حضور در ارتش با دروغ سردمداران آمریکایی

قشقاوی بیان کرد: سپس این سرباز آمریگایی خودش به این نتیجه می‌رسد که حضور او در ارتش با «دروغ» سردمداران آمریکایی آغاز شده است و در ادامه وی به یک فعال صلح طلب تبدیل می‌شود و چندین جریان جدید را در آمریکا و کشورهای دیگر به راه می‌اندازد. در ادامه او روی مسأله اشغال فلسطین توسط اسرائیل تمرکز می‌کند.

پژوهشگر مسائل آمریکا ادامه داد: «کینس اوکیف» در سال 2001 به‌ علت اقداماتی که از طرف دولت آمریکا ضددولتی شناخته می‌شده تبعیت آمریکایی خود را از دست داده و پاسپورت آمریکایی خود را به آتش می‌کشد. او دو ماه بعد از واقعه 11 سپتامبر از آمریکا بیرون می‌رود. دولت آمریکا در هر منطقه‌ای که او ساکن می‌شد همواره برایش مشکلاتی را ایجاد می‌کرد. او حتی در هلند مجبور به استقرار در کمپ آوارگان می‌شود.

وی بیان کرد: او بارها به فلسطین سفر می‌کند و در نخستین کشتی که در سال 2008 موفق شده بود خود را به فلسطین برساند حضور پیدا می‌کند و بعد در سال 2010 نیز در کشتی ماوی مرمره حضور پیدا می‌کند که در سحر 31 می 2010 از طرف ارتش اسرائیل مورد حمله واقع می‌شوند. او تمام آنچه را مشاهده کرده و ضبط شده بود به‌ علاوه گفت‌و‌گوها و تصاویر دیگر و حسی را که درباره این حمله داشته است به یک مستند تبدیل می‌کند.

آمریکا برای کشتن افراد بی‌گناه مالیات دریافت می‌کند

در ادامه این نشست کینس اوکیف، افسر سابق نیروی دریایی آمریکا در جمع دانشجویان با بیان اینکه قرارداد شهروندی بین شهروندان و دولت است، عنوان کرد: در کشور آمریکا برای کشتن یک عده افراد بی‌گناه مالیات دریافت می‌شود اما من به درجه‌ای از درک رسیده‌ام که دوست ندارم پولی که به نام مالیات پرداخت می‌کنم برای کشتن خواهران و برادرانم هزینه شود.

وی با بیان اینکه حداقل کاری که هر انسانی می‌تواند در مواجهه با چنین اقداماتی انجام دهد این است که مشارکت نکرده و مقاومت کند، افزود: آیا این دلایل برای اعلام انزجار من از آمریکا و گرفتن عنوان شهروندی‌ام کفایت نمی‌کند؟ زمانی‌که جنگ رخ می‌دهد خانواده‌ها و بچه‌ها نابود می‌شوند، من با تمام وجود نقاط منفی جنگ را دیده‌ام و دوست ندارم پولی بابت کشتن افراد دیگر پرداخت کنم بنابراین آمریکا را ترک کرده و پاسپورتم را به آتش کشیدم تا نشان دهم به این قرارداد شهروندی علاقه ندارم.

اوکیف در پاسخ به اینکه چرا به ایران سفر کرده است؟ اظهار کرد: انسان با سفر به حقایقی دست می‌یابد، من زیاد سفر کرده‌ام، زندان هم رفته‌ام، حتی از کشور استرالیا دیپورت شده‌ام، اما در مدت 15 سالی که آمریکا را ترک کردم علاوه بر اینکه توسط FBI مورد بازجویی قرار گرفتم، برداشت‌هایی جدیدی از سفرهای خود به کشورهای مختلف داشتم.

دنیای تک قطبی موجب جهل می‌شود

افسر سابق نیروی دریایی آمریکا که هم‌اکنون تبعه کشور ایرلند است، با بیان اینکه آمریکایی‌ها پاسپورت ندارند چراکه این کشور را تمام دنیا می‌دانند، اضافه کرد: دنیای تک قطبی موجب جهل می‌شود و آمریکایی‌ها تنها آمریکا را می‌بینند؛ پس از درک اینکه ما شست‌وشوی ذهنی داده شده بودیم و خیلی از اطلاعاتی که به ما داده شده، غلط بوده است و ما می‌توانیم مانع رخ دادن بسیاری از جنگ‌ها شویم، با تحلیل درباره جنگ‌ها به بحث غزه و فلسطین رسیدم و اینکه فلسطین قلب و مرکز تمام ناعدالتی‌ها در دنیاست.

وی ادامه داد: درست است شاید ناعدالتی‌های دیگری هم در دنیا باشد اما با درک قدرتی که پشت اسرائیل، آن فکر برتر صهیونیسم نژادپرست است و بسیار اهمیت داشت، به این باور رسیدم که اگر عدالتی برای فلسطینی‌ها باشد، این عدالت می‌تواند برای افراد دیگر در جاهای دیگر دنیا هم باشد و اگر عدالتی برای آنها نباشد در هیچ کجا نمی‌توانیم شاهد برقراری عدالت باشیم.

خدمت به مخلوقات خیلی ارزشمند است

اوکیف ادامه داد: راهی که من در آن قدم گذاشتم و در آن حرکت می‌کنم نمی‌توانم اسم خاصی بر رویش بگذارم، احساس می‌کنم هر آنچه برای همه انسان‌ها خوب است برای من هم خوب است؛ یکی از دلایلی که من سبزی‌خوار شده و گوشت‌خواری را کنار گذاشتم این بود که می‌خواستم چیزی را که خیلی دوست دارم کنار بگذارم، وقتی می‌بینی حیوانی جان دارد نباید پا روی آن گذاشت، باید کمکش کرد، فکر می‌کنم خدمت به مخلوقات خیلی ارزشمند است.

وی در ادامه با اشاره به اینکه با بسیاری از موارد موجود در فرهنگ آمریکا موافق نیستم، خاطرنشان کرد: در آمریکا یک حالت تهاجمی وجود دارد، در آنجا زن را به عنوان شیء و جنس می‌نگرند به طوریکه زن در نگاه آنها تبدیل به یک تکه شیء شده است که با این فرهنگ آمریکا به شدت مخالفم.

وی ابراز کرد: خودبرتربینی از دیگر فرهنگ‌های غلط در آمریکا است، افراد در آمریکا با چنین باوری متولد شده و رشد می‌کنند، معتقدیم بهترین ملت بر روی کره زمین هستیم که این باور قابل پذیرش نیست. برخی خود را ملت برگزیده می‌دانند که اگر این موضوع با قدرت خودبرتربیتی آمیخته شود حاصل آن آمریکا و اسرائیل خواهد شد که اگر با بمب اتم تلفیق شود از بدترین حالت‌ها خواهد بود.

افسر سابق نیروی دریایی آمریکا عنوان کرد: آمریکایی‌ها مادی‌گرا هستند، بعضی افراد عشق آمریکا دارند و فکر می‌کنند با سفر به این کشور می‌توانند خوشحال باشند و زندگی خوبی داشته باشند در صورتی‌که چنین تفکری کاملا اشتباه است چراکه دولت آمریکا خائن و فاسد است پس چطور می‌توانیم این دولت منافق را بپذیریم؟

روزانه 22 سرباز آمریکایی خودکشی می‌کنند

وی افزود: بیداری در درون آمریکا رخ می‌دهد و این نقطه مثبتی است، سربازان آمریکایی زمانی‌که از جنگ برمی‌گردند به علت خیانت و جرم جنگی که انجام داده‌اند یا دست به خودکشی می‌زنند یا به مصرف مواد مخدر و قرص‌های مختلف روی می‌آورند به طوریکه روزانه 22 سرباز آمریکایی خودکشی می‌کنند و شهروندان آمریکایی اخیرا به جریان‌های مستقل نه اصلی، برای شنیدن حقایقی که در دنیا رخ می‌دهد، رجوع می‌کنند، با این وجود همچنان جهل در جامعه آمریکایی وجود دارد.

اوکیف در باره جنبش 99 درصدی گفت: ما دنبال جهانی هستیم که جهان بهتری باشد و صداقت بیشتری با خودمان داشته باشیم اما قبل از آنی‌که انقلاب بیرونی داشته باشیم بهتر است در درون خودمان انقلاب داشته و با خود صادق باشیم، صلح را درون‌مان برقرار کنیم، در این راستا خیلی از افراد به دنبال عضویت در ان.جی.اُ یا گروهی هستند تا فعالیتی انجام دهند که بدین طریق در بسیاری از گروه‌ها و جنبش‌ها نفوذ صورت می‌گیرد و آن نفوذ موجب مرگ جنبش و گروه می‌شود بنابراین اعتقادی به گروه‌های جمعی ندارم چراکه این گروه‌ها حدوحدودی دارند و در کنار آن نفوذپذیر هستند که باعث می‌شود اهداف گروه‌ها 180 درجه تغییر کند.

وی با بیان اینکه صدای 99 درصدی صدای مسلمان‌ها، غیرمسلمان‌ها، سوسیالیست‌ها و سرمایه‌دارهاست و در صورتی صدای کل آنها خواهد بود که شعاری چون «ما زندگی با کرامتی می‌خواهیم» داشته باشند، افزود: اصل سرمایه‌داری بد نیست. من خودم از سرمایه‌داری استفاده کردم و در مسیری که می‌جنگم استفاده می‌کنم. خوب یا بد بودن سرمایه از طریقه استفاده جلوه می‌کند.

افسر سابق نیروی دریایی آمریکا به دروغ‌پردازی‌ها علیه ایران توسط رسانه‌های دنیا که دست یهودی‌هاست، اشاره کرد و گفت: آنها حمله ایران به اسرائیل با بمب هسته‌ای را در رسانه‌ها به نمایش می‌گذارند و به نوعی از این طریق دست به دروغ‌پردازی علیه ایران می‌‌زنند و قسمتی از مردم آمریکا که جاهل هستند آن را باور می‌کنند اما هستند افرادی که روز به روز بیدارتر می‌شوند که البته این مساله زمان‌بر است.

هالیوود به دروغ فیلم‌هایی از مسلمان‌ها به تصویر می‌کشد

وی ادامه داد: متأسفانه هالیوود به دروغ فیلم‌هایی از مسلمان‌ها به تصویر می‌کشد که نمونه‌ای از آن فیلم‌های آنتین کبل و آرگو است که کاملا ضد ایرانی هستند و در آمریکا تاثیر بدی داشته است و جای تاسف دارد که چنین فیلم‌هایی به جشنواره‌های بین‌المللی همچون اسکار راه یافته و حتی جایزه می‌گیرند، ایران را از جهات مختلفی دوست دارم، ایران و مردمانش را بسیار تحسین می‌کنم و چیزی جز احترام برایشان قائل نیستم.

وی عنوان کرد: چیزی که درباره ایران می‌پسندم این است که کشوری است که همه چیز همچون آزادی، فرهنگ، برادری و تنوع دارد و وقتی با کشورهای کوچکی چون هاوایی مقایسه می‌کنم می‌بینم این کشور هم این موارد را دارد اما مستقل نیست. هیچ دلیلی برای اعتماد به آمریکا وجود ندارد، آمریکا به نفع هر کس هرکاری می‌کند و حتی در برخی موارد برای خودش هم کاری نمی‌کند بنابراین دلیلی وجود ندارد که به چنین کشوری اعتماد کرد.

افسر سابق نیروی دریایی آمریکا اضافه کرد: قدرت آمریکا روز به روز تحلیل می‌رود تا جایی‌که نمی‌تواند بهانه‌ای بیاورد و به تعهداتش در اجرای برجام عمل نکند اما هنوز هم قدرت دارد و همیشه به دنبال شکاف و بهانه‌ای بوده است تا منازعه راه بیندازد بنابراین دلیلی برای اعتماد به آمریکا وجود ندارد. در توافقی که صورت گرفت ایران آماج تمام انتقادات بود و کشوری متهاجم و متخاصم تلقی می‌شد که به دنبال ساخت سلاح هسته‌ای است اما در این بین چرا کسی نمی‌پرسید اسرائیل چه؟ چرا از تاسیسات هسته‌ای آنها کنکاش نمی‌شود؟

رهنمودهای رهبر ایران خردمندانه، اخلاق‌مدارانه و قابل اتکا است

وی در ادامه رهبر معظم انقلاب و رهنمودهای ایشان را در خصوص آمریکا و توافقات خردمندانه، اخلاق‌مدارانه و قابل اتکا دانست و عنوان کرد: خیلی به حرف‌های ایشان علاقمندم و به ایشان احترام می‌گذارم. زمانی‌که به صحبت‌هایشان گوش می‌دهم واقعا می‌بینم حرف‌هایشان قابل قبول است.

اوکیف با اشاره به اینکه اخیرا صدایم پررنگ‌تر شده و برای برادران آمریکاییم حقایق ایران را مطرح می‌کنم، خاطرنشان کرد: اکثر مردم تصور می‌کنند ایران در مرحله اول به دنبال ساخت سلاح هسته‌ای و نابودی اسرائیل و در مرحله دوم نابودی آمریکاست که بسیار تز احمقانه‌ای است و متاسفانه خیلی‌ها این را باور کرده‌اند. در آمریکا هیچ حقیقتی را درباره ایران نمی‌دانند. حقایق بد جلوه داده شده و متضاد آنچه هست بیان شده است.

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.