مدیرکل امور اجتماعی استانداری همدان: واقعه 30 مهر 57 در همدان شناخته نشده است

  • سه شنبه, 14 مهر 1394 ساعت 10:54
  • منتشرشده در اجتماعی

مدیرکل امور اجتماعی استانداری همدان گفت: واقعه 30 مهر 57 در استان همدان شناخته نشده است.

مهرداد نادری‌فر در ستاد بزرگداشت 30 مهرماه در استانداری همدان اظهار کرد: برای پیروزی انقلاب اسلامی حوادث بسیاری اتفاق افتاد به طوری که اقشار مختلف جامعه اعم از پیر و جوان، خرد و کلان در این موفقیت نقش داشتند.

به گزارش جوان همدان به نقل از فارس، وی ادامه داد: پس از انقلاب اسلامی هم دانش‌آموزان در مبارزات یعنی در مبارزه هشت ساله در دفاع مقدس و تحکیم انقلاب اسلامی نقش کلیدی و محوری داشتند.

مدیرکل امور اجتماعی استانداری همدان تصریح کرد: واقعه 30 مهرماه همدان نیز یکی از آن حوادثی بود که برای اعتراض در خصوص واقعه‌ای که در کرمان رخ داد آنقدر پررنگ می‌شود که موجب بستر فعالیت‌ها و شورش‌های دیگر در شهرهای ایران می‌شود، بنابراین منشأ بسیاری از حوادث در کشور در واقعه 30 مهر همدان است.

وی با اشاره به اینکه این واقعه در خود استان همدان آنچنان که باید شناخته نشده است، تأکید کرد: واقعه 30 مهر 57 در خود همدان غریب مانده است.

نادری‎فر ادامه داد: این تکلیف بر ماست که این واقعه و حرکت خودجوش دانش‌آموزی را در درجه اول در خود استان تبیین کنیم.

وی از آموزش و پرورش و صدا و سیما خواست ابعاد مختلف این حادثه را برای دانش‌‌آموزان و مردم همدان در قالب ویژه‌برنامه‌هایی تهیه و تبیین کنند.

جانشین رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان همدان نیز گفت: ابعاد این حادثه در همدان طوری مهم بود که امام راحل در سال 57 در پاریس در این خصوص بیانیه صادر کردند.

محمدجواد بیات ادامه داد: بسیاری از کارشناسان معتقدند قیام 13 آبان‌ماه 57 ریشه در حماسه 30 مهرماه 57 در همدان دارد.

وی افزود: در این حماسه ما توانستیم با کمترین خسارت و آسیب برجسته شویم بنابراین همه باید برای این حرکت ارزشمند کار کنند.

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.