شناسایی 51 مورد تغییر کاربری غیرمجاز در سطح مزارع و باغات اسدآباد

  • دوشنبه, 13 مهر 1394 ساعت 09:01
  • منتشرشده در اجتماعی

مدیر جهادکشاورزی شهرستان اسدآباد از شناسایی 51 مورد تغییر کاربری غیرمجاز در سطح مزارع و باغات تحت پوشش جهادکشاورزی این شهرستان از ابتدای سال گذشته تاکنون خبر داد.

 

به گزارش جوان همدان به نقل از ایسنا، "ناصر فتاحی"  اظهار کرد: با پیگیری واحد امور اراضی شهرستان تاکنون تعداد 18 پرونده برای بررسی و رسیدگی به مراجع قضایی ارسال شده است.

فتاحی تصریح کرد: از کل موارد شناسایی شده تغییر کاربری غیرمجاز تعداد 17 مورد در خصوص احداث خانه باغی و اتاق کارگری است.

وی با اشاره به اینکه براساس ماده یک قانون فوق تغییر کاربری اراضی و زراعی و باغ‌ها جز در موارد ضروری ممنوع است، اظهار کرد: متاسفانه در سال‌های اخیر شاهد تغییر کاربری‌های بسیاری در اراضی زراعی و باغ‌ها هستیم که این امر موجب خروج مساحت بسیاری از این اراضی از چرخه تولید شده و یکی از سرمنشأهای بروز این تغییر کاربری‌های غیرمجاز تبدیل و تفکیک قطعات بزرگ اراضی زراعی و باغ‌ها به قطعات کوچک‌تر با هدف سودجویی و منفعت‌طلبی است.

وی افزود: بر همین اساس در راستای جلوگیری از این امر، قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغی مصوب یک آذرماه سال 85 مجلس شورای اسلامی تصویب و اجرا شد.

وی خاطرنشان کرد: از کشاورزان و باغداران درخواست می‌شود قبل از انجام هر گونه ساخت و ساز و دیوارکشی برای اخذ مجوز به مدیریت جهادکشاورزی شهرستان مراجعه کنند.

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.