رئیس کمیته امداد نهاوند: 140 وام خوداشتغالی به مددجویان نهاوند پرداخت شد

  • جمعه, 03 مهر 1394 ساعت 19:59
  • منتشرشده در اجتماعی

رئیس کمیته امداد شهرستان نهاوند گفت: امسال 140 وام خوداشتغالی به مددجویان شهرستان نهاوند پرداخت شده است.

 

 

به گزارش جوان همدان، علی کاویانی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در نهاوند اظهار کرد: کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان نهاوند از آغاز سال جاری تاکنون یک‌میلیارد و 400 میلیون تومان وام خوداشتغالی به مددجویان زیر پوشش این نهاد پرداخت کرده است.

وی گفت: 140 خانوار زیر پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) نهاوند از این میزان تسهیلات پرداخت شده استفاده کرده‌اند.

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) نهاوند تاکید کرد: همچنین از آغاز سال جاری تاکنون 210 نفر از مددجویان، متقاضی اخذ وام خوداشتغالی از کمیته شهرستان نهاوند شده‌اند و تاکنون 140 مورد به آنها پرداخت شده و 70 مورد دیگر در نوبت اخذ وام قرار دارند.

وی تصریح کرد: وام‌های خوداشتغالی پرداخت شده در سال جاری توسط کمیته امداد امام خمینی(ره) از محل صندوق اشتغال نیازمندان کمیته امداد و از محل تبصره 17 بانک‌ها به مددجویان پرداخت شده است.

کاویانی در ادامه به طرح‌های عمده اشتغالی این نهاد اشاره کرد و گفت: طرح‌های عمده اشتغالزایی این نهاد در زمینه کشاورزی، دامپروری، شیلات، صنایع دستی، صنفی، صنعتی و خدماتی است.

وی ادامه داد: تمام طرح‌های اشتغالزایی ارائه شده توسط مددجویان، تحت نظارت کارشناسان متخصص در هر رشته بازدید می‌شوند و توسط این کارشناسان در خصوص این طرح‌ها به مددجویان آموزش داده می‌شود.

وی اضافه کرد: از آغاز سال جاری تاکنون 2 هزار و 899 مورد بازدید فنی از طرح‌های خوداشتغالی، توسط کارشناسان کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان نهاوند صورت گرفته است.

مدیر کمیته امداد امام خمینی(ره) نهاوند به آموزش مددجویان توسط کمیته امداد شهرستان اشاره کرد و افزود: آموزش به مددجویان طی دو مرحله و به صورت ترویجی صورت می‌گیرد و از آغاز سال تاکنون به 528 نفر از مددجویان کمیته امداد امام خمینی(ره) آموزش پایدارسازی و توسعه طرح‌ها از طریق کارشناسان جهاد کشاورزی و فنی و حرفه‌ای متناسب با طرح‌ها داده می‌شود.

وی در ادامه به تعداد خانوارهای زیر پوشش این نهاد اشاره کرد و گفت: در شهرستان نهاوند 5 هزار و 180 خانوار به تعداد 11 هزار نفر زیر پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) قرار دارند.

کاویانی اضافه کرد: اولویت کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان نهاوند اشتغالزایی و توانمندسازی خانواده‌های زیر پوشش این نهاد است.

وی در ادامه به طرح‌های شجره طیبه (زکات مستحبی) و ثمره طیبه اشاره کرد و گفت: در طرح شجره طیبه کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان نهاوند 105 اصله درخت پلاک زده شده است و در طرح ثمره طیبه نیز کشاورزان شهرستان هنگام برداشت محصولات خودشان سهمی از محصول را برای نیازمندان به کمیته امداد می‌دهند.

مدیر کمیته امداد امام خمینی(ره) نهاوند گفت: طرح شجره طیبه (زکات مستحبی) با هدف کمک به نیازمندان صورت می‌گیرد و زکات مستحبی جمع‌آوری شده در هر محل بین نیازمندان همان محل توزیع خواهد شد.

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.