گزارشی از برگزاری یادواره شهدا در روستای یکن آباد/ قدم قدم با شهدا

  • سید رسول موسوی
  • چهارشنبه, 14 بهمن 1394 ساعت 20:09

جوان همدان- سید رسول موسوی/یادواره شهدا یکن آباد روز جمعه نهم بهمن‌ماه ساعت 15 با حضور پرشور 2000 نفر از اهالی یکن آباد و منطقه در مسجد جامع یکن آباد برگزار شد این مراسم با قرائت قران توسط برادر بسیجی عباس نصیر شروع شد و در ادامه سرود جمهوری اسلامی پخش شد . دبیر یادواره شهدا و فرمانده پایگاه به حاضرین خیرمقدم گفت و از حاضرین خواست که با عمل به شعار شهدا که همانا حمایت از ولایت و عمل به واجبات و ترک محرمات و همچنین رعایت حجاب است, خود و خانواده خود را بیمه نمایند .
در ادامه مراسم سردار مهدی فرجی فرمانده‌ی تیپ 32انصار الحسین (ع) به بیان خاطراتی از دفاع مقدس و رشادت‌های شهدا پرداخت. همچنین با بیان خاطراتی از شهدای مدافع حرم و سردار همدانی سیره زندگی آن بزرگ‌مردان را به اهالی یکن آباد شناساندند و راه و روش زندگی آنان را نشان دادند. سردار فرجی از شهدای مدافع حرم به‌عنوان انسان‌هایی یادکردند که هدفشان گام برداشتن در مسیر رضایت خداوند و پیروی از امر ولی است و نه در راه مادیات ... 
در بخش دیگری از برنامه از خانواده شهدا یکن آباد و خانواده شهدا مدافع حرم و تعدادی از ایثارگران و همچنین تعدادی از حافظین قران کریم پایگاه بسیج یکن آباد تجلیل به عمل آمد.
اجرای گروه تواشیح سید الاحرار که از گروه‌های تواشیح نمونه کشوری هستند بخش دیگری از برنامه را به خود اختصاص داده بود. اجرای زیبای گروه تواشیح که با موضوعیت شهدای مدافع حرم بود پرشکوه این یادواره بیش از بیش افزود...

با دعوت مجری برنامه حضرت حجت‌الاسلام‌والمسلمین دکتر سید محسن محمودی (رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی شهرستان‌های استان تهران و امام‌جمعه موقت ورامین) رد جایگاه حضور پیدا کرد و به ایراد سخنرانی پیرامون اهمیت زنده نگه‌داشتن یاد و کلام شهدا پرداخت.
ایشان در بخش اول سخنان خود به چرایی اجرای برنامه یادواره شهدا و گرامی داشت یاد و خاطره شهدا و اهمیت برگزاری یادواره شهدا پرداخت .
حجت‌الاسلام‌والمسلمین دکتر سید محسن محمودی در بخش دوم صحبت‌های خود به اهمیت عمل به وصایای شهدا پرداخت. ایشان با معرفی وصیت‌نامه شهدا به‌عنوان بهترین منبع شناخت آن دلاوران و همچنین بهترین سرمشق زندگی انسان‌ها همه را دعوت به خواندن وصیت‌نامه شهدا کردند. ایشان بهترین راه شناخت شهدا و سبک و سیاق زندگی شهدا را مطالعه و عمل به وصیت شهدا بیان کردند که در وصیت‌نامه شهدا بحث اطاعات و پیروی از امر ولی, حرف اول را می‌زند.

در ادامه‌ی مطلب به جریان فتنه پرداخت و نحوه مقابله نظام با فتنه و فتنه گران و امتیازاتی که سران فتنه برخوردند پرداخت.ایشان با اشاره به اهمیت وجود دادگاهی عادل و منصف در جمهوری اسلامی , حداقل حکم سران فتنه را اعدام دانستند.
ایشان در ادامه صحبت‌ها به تشریح یکی دیگر از پیام‌های شهدا که همانا رعایت عفاف و حجاب در جوانان است پرداخت و همه جوانان را به این امر مهم دعوت نمود.
استقبال و توجه حضار به صحبت‌های این عالم بزرگوار با تکبیرهای مردم کاملاً محسوس و ملموس بود.
حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمودی در پایان صحبت‌های خود که با پایان برنامه این یادواره باشکوه همراه بود چند دعا کردند و حضار هم با آمین‌های بلند خود ایشان را همراهی کردند.
امید است با برگزاری هرچه بیشتر این‌گونه یادواره‌ها بتوانیم یاد و خاطره شهدا را در دل‌هایمان زنده نگه‌داریم که به فرموده ولی امر مسلمین جهان فضیلت این کار کمتر از شهادت نیست...

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.