یادگار عالی‌مقام دفاع مقدس و مدافع حرم حضرت زینب(س) به یاران شهیدش پیوست سردار همدانی در حین انجام مأموریت‌های مستشاری در سوریه به شهادت رسید

  • جمعه, 17 مهر 1394 ساعت 22:08

سردار همدانی عصر دیروز در حین انجام مأموریت‌های مستشاری در حومه شهر حلب به‌دست تروریست‌های تکفیری به شهادت رسید.


به گزارش جوان همدان ،  سردار همدانی در حلب سوریه به شهادت رسید. در پی شهادت سردار سرتیپ پاسدار حسین همدانی در سوریه، روابط عمومی کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اطلاعیه‌ای صادر کرد.
در بخشی از این اطلاعیه با تبریک و تسلیت شهادت این سردار شجاع و گرانقدر به محضر حضرت ولی‌عصر(عج) و نائب برحقش امام خامنه‌ای عزیز (مد ظله العالی) و ملت شریف ایران، آمده است:
سردار سرتیپ پاسدار حسین همدانی از فرماندهان دوران دفاع مقدس و مستشاران ارشد سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و مدافعان حرم در طول سال‌های گذشته که نقش تعیین کننده‌ای در حفظ و حراست حرم حضرت زینب(س) و کمک و تقویت جبهه مقاومت اسلامی در جنگ تروریستی سوریه داشت، عصر دیروز در حین انجام مأموریت‌های مستشاری در حومه شهر حلب به‌دست تروریست‌های داعشی به شهادت رسید.
این اطلاعیه افزوده است اخبار تکمیلی و نیز نحوه اجرای مراسم تشییع و بزرگداشت این شهید گرانقدر، متعاقباً اعلام خواهد شد.
"سردار حسین همدانی" یکی از فرماندهان نخبه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است که تجربه فرماندهی جنگ‌های ناهمتراز (اوایل جنگ تحمیلی در مبارزه با ضدانقلاب در کردستان) و تجربه جنگ تحمیلی در استان‌های غربی (کردستان، همدان و کرمانشاه)، فرماندهی سپاه محمد رسول‌الله(ص)، مشاور فرمانده کل سپاه و جانشینی قرارگاه امام حسین(ع) را در کارنامه داشت.
سردار همدانی یکی از بنیانگذاران سپاه منطقه غرب خصوصاً استان "همدان" و "کردستان" بوده و از فرماندهان جنگ تحمیلی و از یادگاران دوران دفاع مقدس به حساب می‌آید.
نشریه Foregn Policy درباره سردار همدانی نوشت؛ او در اوایل 1979 برای مبارزه با شورشیان "کردستان" و سپس در جنگ ایران و عراق (دوران 8 سال دفاع مقدس) ایفای نقش کرد.

 

روزنامه Wall Street Journal درباره سردار همدانی نوشت: ژنرال همدانی یکی از فرماندهان نخبه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بوده و او به‌عنوان افسر سپاه پاسداران اعلام خدمت داشته است. همدانی یک متخصص در نحوه رزم عملیات نیروهای منظم با شبه‌نظامیان است.


خبرنگار صدا و سیما نیز از شهادت سردار حسین همدانی معروف به ابووهب در سوریه خبر داده است. حسن شمشادی که سالها خبرنگار صدا و سیما در سوریه بوده در اینستاگرام خود از شهادت سردار همدانی در اطراف حلب در شب گذشته خبر داده و آن را تسلیت گفته است.
سردار سرتیپ پاسدار حسین همدانی، در عنفوان جوانی با تفکرات حضرت امام(ره) آشنا شده و از محضر درس مکارم اخلاق و احکام شهید محراب آیت‌الله مدنی که در همدان تبعید بودند، بهره‌ای بسزا برده و پس از پیروزی انقلاب اسلامی ... پایه‌گذاری و تأسیس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، استان همدان را آغاز و خود نیز به‌عنوان یکی از ارکان اصلی شورای عالی فرماندهی سپاه استان همدان، فعالیتش را آغاز کرد و با کمک همرزمان و پاسداران آن خطه، به پاکسازی عناصر طاغوت و عوامل فساد و نفاق برآمده و از آنجایی که چندین بار به‌دست ساواک دستگیر شده و مورد تعقیب بود، عوامل طاغوت را به‌خوبی می‌شناخت.
سردار همدانی به‌همراه شهید صیاد شیرازی و شهید محمود خضرائی
با آغاز جنگ تحمیلی، لحظه‌‌ای درنگ نکرده و راه کردستان را در پیش گرفت و از آنجا که پیش از جنگ نیز به کمک مردم محروم کردستان شتافته و با دیگر دوستان و همرزمان در آنجا نیز گروهک‌های ضدانقلاب را می‌شناخت، دیری نپایید که به صف دشمن‌ستیزان پیوست و فرماندهی عملیات‌های مطلع‌الفجر را با پیروزی کامل تجربه کرد. فرماندهی جبهه میانی سرپل ذهاب هم از دیگر گام‌‌هایی بود که در راستای مبارزه با دشمن بعثی برداشته و پس از مدتی کوتاه به‌همراه حاج احمد متوسلیان و شهید همت و شهید شهبازی در تشکیل و سازماندهی لشکر 27 محمد رسول الله(ص) نقش بسزایی داشت. عملیات فتح‌المبین و بیت‌المقدس آن هم با مسئولیت فرماندهی محورهای عملیاتی، تجربه‌ای نو در قالب هدایت تیپ و لشکر بوده که از فاتحان خرمشهر، سهمی را از آن خود کرد و سپس از تشکیل یگان‌های رزم سپاه به‌عنوان بانی و نخستین فرمانده لشکر 32 انصارالحسین(ع) استان همدان، وارد میدان نبرد علیه دشمن بعثی شد.
سردار همدانی کنار شهید محمود شهبازی و دیگر رزمندگان
دیری نپایید که هدایت و فرماندهی لشکر 16 قدس گیلان را به او واگذار کردند و عملیات‌‌های مهم و حیاتی همچون کربلای 4 و کربلای 5 را با شیرمردان گیلکی به سرانجام رساند. معاونت اطلاعات و عملیات قرارگاه عملیاتی قدس که چندین لشکر و تیپ مستقل را تحت امر داشت، از فرماندهان زبده همچون دیگر فرماندهان سپاه اسلام آماده ساخت و تا آخرین عملیات موفق سپاه اسلام با منافقین کوردل که با نام مرصاد به نتیجه رساند، لحظه‌ای آرام نگرفت و پس از دفاع مقدس به دانشگاه فرماندهی و ستاد رفته و تحصیل تئوریک و آکادمیک هدایت یگان‌ها را هم به تجربیات ارزنده‌اش افزود و با انتصاب به‌عنوان فرمانده قرارگاه نجف اشرف و لشکر 4 بعثت در غرب کشور، کارنامه‌ای موفق از خود به جای گذاشت.
معاون هماهنگ‌کننده نیروی زمینی و جانشینی نیروی مقاومت بسیج در دو دوره و فرماندهی لشکر 27 محمد رسول‌الله و به‌همراه آن، جانشینی قرارگاه ثارالله، از دیگر مسئولیت‌های ایشان بود و معاون مرکز راهبردی سپاه و مشاور عالی فرمانده کل سپاه و جانشینی سازمان بسیج مستضعفان از او فرمانده‌ای کهنه‌کار با کوله‌باری تجربه و شناخت ساخته که سبب شده است تا حساس‌ترین و مهمترین سپاه کشور که دارای ویژگی‌های خاص است، به‌عهده ایشان گذاشته شود.
مسئولیت‌های سردار سرتیپ حسین همدانی در هشت سال دفاع مقدس
1 ــ فرمانده لشکر 32 انصارالحسین استان همدان
2 ــ فرمانده لشکر 16 قدس استان گیلان
3 ــ معاونت عملیات قرارگاه قدس.
مسئولیت‌های پس از دفاع مقدس
1 ــ فرمانده قرارگاه نجف اشرف و فرمانده لشکر 4 بعثت
2 ــ رئیس ستاد نیروی زمینی سپاه پاسداران
3 ــ جانشینی فرمانده نیروی مقاومت بسیج سپاه (دو دوره)
4 ــ مشاور عالی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی
5 ــ جانشین سازمان بسیج مستضعفان
6 ــ فرمانده سپاه محمد رسول الله(ص) تهران.
سردار سرتیپ همدانی، مفتخر به دریافت دو نشان فتح از دست مقام معظم رهبری و فرمانده کل قواست که به‌خاطر هدایت و فرماندهی موفق لشکرهای تحت امر در دوران دفاع مقدس بوده است.
ماجرای تولد 3 حزب‌الله در منطقه به‌روایت سردار همدانی
فرمانده سابق سپاه محمد رسول الله(ص) تهران بزرگ گفته بود: یک بار دشمنان اشتباه کردند و به جنوب لبنان آمدند، حزب‌الله متولد شد؛ بعد به سوریه آمدند و حزب‌الله دیگری متولد شد؛ امسال به عراق آمدند و باز هم حزب‌الله دیگری متولد شد.
 سردار حسین همدانی فرمانده سابق سپاه محمد رسول الله(ص) تهران بزرگ در حاشیه مراسم تشییع سردار محمدعلی الله‌دادی، گفت: محمدعلی الله‌دادی دورانی را در دفاع مقدس در جبهه‌های جنگ مبارزه کرد اما منتظر رفتن بود.
وی افزود: دوستان الله‌دادی هم مانند او منتظر هستند و شهدای عزیز ما امروز ناظر هستند، آنهایی که باقی مانده‌اند اکنون در انتظارند تا با دشمنان اصلی اسلام و آنهایی که فتنه‌ها را ایجاد و جنگ را بر ما تحمیل کردند و به‌عبارتی با کارگردان اصلی توطئه، وارد مبارزه بشوند.
فرمانده سابق سپاه محمد رسول الله(ص) تهران بزرگ اظهار داشت: ما امروز آمده‌ایم تا با شهیدان پیمان ببندیم که راه سرخ آنان را ادامه خواهیم داد و بحمدالله امروز می‌بینیم که مردم علی‌رغم همه مشکلات و موانعی‌که بر سر راه آنان ایجاد شده، عاشق شهدا هستند.
سردار همدانی تأکید کرد: خداوند وعده داده که شما اگر مقاومت کنید و حضور داشته باشید دیگر با نتیجه کاری نداشته باشید، پیروزی از آن شما است؛ وعده دیگر خداوند این است که دشمنان شما را از احمق‌ترین‌ها آفریدیم و آنها اشتباه می‌کنند؛ یک بار دشمنان اشتباه کردند و به جنوب لبنان آمدند، حزب‌الله متولد شد؛ بعد به سوریه آمدند و حزب‌الله دیگری متولد شد؛ امسال به عراق آمدند و باز هم حزب‌الله دیگری متولد شد. وی ادامه داد: امروز حزب‌الله در منطقه مانند خورشید می‌درخشد.
فرمانده سابق سپاه محمد رسول الله(ص) تهران بزرگ گفت: آنها به‌دنبال ایجاد رعب و وحشت هستند ولی نمی‌دانند و نمی‌فهمند که ما برای شهادت مسابقه می‌دهیم و وابستگی نداریم. اعتقاد ما این است که از سوی خدا آمده‌ایم و به‌سوی او بازمی‌گردیم لذا آنها فکر می‌کنند که با این ترورهای کور و حملات بی‌هدف روحیه ملت اسلام را تضعیف می‌کنند اما شما می‌بینید که نه تنها چنین نمی‌شود بلکه با آمدن یک شهید، موجی از روحیه جهاد و شهادت دمیده می‌شود.
سردار همدانی: ما اهل معامله نیستیم
فرمانده سابق سپاه محمد رسول‌الله(ص) تهران بزرگ در همدان با اشاره به اینکه ایجاد دهکده جهانی و حکومت بر دیگر کشورها از اهداف آمریکا بود، گفت: ایران معادلات آمریکا و راهبرد منطقه‌ای آنها برای ایجاد خاورمیانه جدید را بر هم زد.
فرمانده سابق سپاه محمد رسول‌الله (ص) تهران بزرگ در همدان با اشاره به اینکه ایجاد دهکده جهانی و حکومت بر دیگر کشورها از اهداف آمریکا بود، گفت: ایران معادلات آمریکا و راهبرد منطقه‌ای آنها برای ایجاد خاورمیانه جدید را بر هم زد.
به گزارش تسنیم، سردار حسین همدانی در مراسم سلسله سخنرانی‌های 10 شب، 10 سخنران در دفتر نماینده ولی فقیه در استان همدان اظهار داشت: باید دهه فجر را به صاحبان اصلی انقلاب یعنی خانواده شهدا، روحانیت و همه اقشار مختلف تبریک گفت که با فداکاری و ایثار انقلاب اسلامی را به پیروزی رساندند واکنون به درختی تنومند تبدیل شده است.
وی افزود: بعد از گذشت 36 سال از پیروزی انقلاب اسلامی و عبور انقلاب از سخت‌ترین مسیرها، الآن وقت آن است که نگاه کنیم کجا بودیم، به کجا رسیده‌ایم و انقلاب اسلامی چه دستاوردهایی برای ما داشته است.
سردار همدانی تصریح کرد: انقلاب اسلامی ایران با دیگر انقلاب‌های جهان فرق می‌کند و هیچ‌گاه محدود و محصور نمی‌شود و صدور انقلاب به دیگر نقاط جهان نشان دهنده این مطلب است.
وی یادآور شد: در زمان دولت ملی‌گراها که شرایط سختی از لحاظ اقتصادی بر کشور حاکم بود کارشناسان پیش‌بینی کرده بودند که ظرف 6 ماه کار انقلاب به پایان می‌رسد اما شهید رجایی رئیس جمهور ولایی مدیریت را در دست گرفت و  اعلام کرد: روزی که فشنگهای ما تمام شود جنگ واقعی ما شروع می‌شود.
وی همچنین یکی از مهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی را تحول در نسل جوان دانست و گفت: پدران و نسل‌های قبل از ما قرن‌ها و سال‌ها آرزو داشتند تا حاکمیت اسلامی در کشور ایران شکل بگیرد که این مهم با سختی‌های بسیار محقق شد و ما باید شاکر و قدردان این نعمت بزرگ الهی باشیم.
سردار همدانی با بیان اینکه باید در هر فرصتی زیبایی‌های انقلاب دیده و گفته شود، گفت: ما در شرایط امروز نگران هستیم اما ناامید نیستیم.
وی گفت: بعد از پیروزی انقلاب در زمستان 57 و قبول شاه برای واگذاری دولت اما ماندن در سلطنت، برخی بسیار خوشحال شدند و فکر می‌کردند به هدف نهایی رسیدند، وقتی این پیام به امام راحل در فرانسه رسید، ایشان بدون درنگ فرمودند: «شاه باید برود، مرکز فساد اینجاست». امام با تیزبینی و دوراندیشی زمینه را برای استقرار نظامی اسلامی در ایران فراهم کرد.
همدانی تصریح کرد: زمانی که گزینه ازهاری و شریف‌امامی به‌عنوان نخست وزیر از سوی مردم ایران مردود اعلام شد، آمریکا با طراحی آوردن بختیار که سابقه مبارزه علیه شاه همراه بازرگان را داشت زمینه ایجاد دوگانگی بین مردم را فراهم آورد. امام راحل با انتخاب بختیار مخالفت نکردند اما وقتی بختیار قصد رفتن نزد ایشان به فرانسه را داشت، امام فرمودند: «مانعی ندارد، شما اول استعفا دهید بعد شما را می‌پذیرم؛ چه‌کسی شما را انتخاب کرده؟» که همین برخورد سبب آگاهی مردم شد.
فرمانده دوران دفاع مقدس اظهار داشت: نهضت‌های شیعی و اسلامی‌ در دور‌‌ه‌های قبل به پیروزی هم رسید اما بلافاصله شکست خوردند و امام راحل از تجربه نهضت‌های گذشته استفاده و مدیریت کرد و انقلاب را به پیروزی رساند.
سردار همدانی با اشاره به منشور روحانیت امام(ره) گفت: به‌سبب تبلیغات وسیع رژیم طاغوت در دانشگاه‌ها و حوزه‌ها، این تصور شکل گرفته بود که دین از سیاست جداست و یک فرد روحانی نباید وارد مسائل سیاسی شود اما این تفکر و نگرش توسط امام(ره) پاک شد.
وی افزود: امام راحل این موضوع را تبیین کرد که پیامبر اکرم(ص) آمد تا حکومت تشکیل دهد، چرا که بدون تشکیل حکومت اجرای احکام اسلامی در جامعه مقدور نیست.
فرمانده سابق سپاه محمد رسول‌الله(ص) تهران بزرگ با تأکید بر اینکه قیام امام راحل مهر باطلی بر جدایی دین از سیاست بود، افزود: ایشان با نهضت الهی خود دین را وارد مدیریت جامعه و روحانیت را به صحنه اداره کشور وارد کردند و حکومت دینی ایران تاکنون ثابت کرده که با قدرت دین می‌توان انقلاب کرد و آن را به ثمر رساند، ضمن اینکه رفاه مردم از راهبردهای اصلی آن بود.
سردار همدانی با تأکید به اینکه مردم صاحبان اصلی انقلاب اسلامی هستند، گفت: مردم با نظارت بر عملکرد دولتمردان، آنها را کنترل کرده و مطالبه‌گر باشند.
وی از دیگر دستاورد‌های انقلاب اسلامی را برگرداندن زنان به جایگاه اصلی دانست و گفت: انقلاب اسلامی زن را به‌عنوان یک انسان معرفی کرد که باید در جامعه نقش مهم تربیتی خود را ایفا کند و همه دیدند که در دوران دفاع مقدس زنان مؤمن چه افتخاراتی آفریدند.
وی همچنین نقش دادن به مردم در اداره جامعه را به‌عنوان دستاوردی مهم برای انقلاب اسلامی مطرح کرد و گفت: در جمهوری اسلامی مردم برای اداره جامعه مسئولیت پذیرفتند و بحرا‌ن‌ها و مشکلات با حضور مردم حل شد.
سردار همدانی با این تذکر "ما همیشه باید به این فکر باشیم که دشمن شناسی خود را بالا ببریم" اظهار داشت: امام(ره) بلافاصله پس از پیروزی انقلاب آمریکا را شیطان بزرگ نامید تا ما دشمن را فراموش نکنیم و از آن غافل نباشیم.


وی گفت: برای انقلاب اسلامی در طول این چند سال می‌توان بیش از یکصد دستاورد مهم برشمرد اما آنچه امام(ره) به‌عنوان وظیفه اصلی ما سفارش و تأکید می‌کند حفظ نظام جمهوری اسلامی است.
فرمانده سابق سپاه محمد رسول‌الله(ص) تهران بزرگ گفت: بیش از 10 فتنه در اوایل انقلاب برای براندازی نظام نوپای جمهوری اسلامی طرح‌ریزی و اجرا شد که مردم نقش اصلی را در خنثی‌سازی این توطئه‌ها داشتند.
سردار همدانی با اشاره به اینکه نظام اسلامی به درختی تنومند و ریشه‌دار تبدیل شده است، افزود: امروز در ادبیات آمریکا و دشمنان ما بحث براندازی نظام مطرح نیست بلکه می‌خواهند انقلاب اسلامی را در داخل ایران محصور کنند.
وی دفاع مقدس را مدلی برای برای ملت‌هایی که می‌خواهند مستقل باشند معرفی و بیان کرد: بیش از 10 کشور که نگران ورود نیرو‌های تکفیری به کشورشان هستند به جمهوری اسلامی نامه رسمی نوشته و درخواست کمک کرده‌اند به این دلیل که آنها متکی به نیروهای مردمی خود نیستند.
سردار همدانی ابراز کرد: انقلاب اسلامی نسب به دهه اول انقلاب رویش داشته است و الآن جوانان ما داوطلب هستند تا در کشور‌های اسلامی برای دفاع حاضر شوند چون آنها به‌عنوان فرزند انقلاب آرمان و پیام انقلاب را درک کرده و فهمیده‌اند.
وی اظهار داشت: جوانان فهمیده‌اند که انقلاب مرز و دیوار نمی‌شناسد و بنا به فرمایش امام راحل انقلاب اسلامی به سراسر جهان صادر می‌شود.
فرمانده سابق سپاه محمد رسول‌الله(ص) تهران بزرگ بیان کرد: وقتی شهدای ترور سوریه به 100 نفر رسید آنها بسیار وحشت کردند به‌گونه‌ای که قصد مذاکره با غرب را کردند ولی وقتی آمار شهدای ترور ایران را که 17هزار شهید است به آنها اعلام کردیم تصمیم گرفتند با قدرت مقاومت کنند.
سردار همدانی دستاورد انقلاب اسلامی را  در آن سوی مرزها بیداری اسلامی بیان کرد و افزود: دشمن در این زمینه یک راهبرد دارد و آن ایجاد دهکده جهانی است که خود کدخدا، و همه رعیت و تحت سلطه او باشند.
وی افزود: راهبرد منطقه‌ای آمریکا ایجاد خاورمیانه جدید بود و بر اساس نقشه‌های آنها قرار بود عراق به سه کشور، ایران به 5 کشور و سوریه نیز به 3 کشور تجزیه شود تا با تکه‌تکه کردن آنها راحت‌تر به هدف خود برسند که با دفاع ایران از سوریه و عراق، این هدف دشمن خنثی و معادلاتشان به هم ریخت.
سردار همدانی با اشاره به اینکه حزب‌الله به‌عنوان فرزند برومند انقلاب اسلامی در منطقه است، گفت: تکفیری‌ها برای از بین بردن مقاومت اسلامی در منطقه ایجاد شدند و این نیروهای خبیث غلط می‌کنند دولت اسلامی تشکیل دهند.
وی تکفیری‌ها را فرزند شیطان و از نسل خوارج معرفی کرد و گفت: این‌ها چهره اسلام را خراب می‌کنند و سرباز قسم خورده شیطان بزرگ آمریکا هستند که برای توطئه و مبارزه با کشورهای اسلامی تربیت شده‌اند.
فرمانده سابق سپاه محمد رسول‌الله(ص) تهران ترویج روحیه ایثارگری را از دیگر دستاوردهای انقلاب اسلامی شمرد و گفت: باید مراقب فتنه‌ها بود، ایران قلب تپنده جهان اسلام است و به‌عنوان الگویی برای دیگر کشورها باید باصلابت و محکم به راه خود ادامه دهد.
سردار همدانی با اشاره به تلاش برخی برای بخشش سران فتنه، با اعلام اینکه سران فتنه قابل بخشش نیستند، گفت: به‌فرض بخشش آنها از سوی خانواده معظم جانبازان و شهدا، سران فتنه به‌خاطر خدشه‌ای که به انقلاب وارد کردند، قابل بخشش نیستند.
فرمانده سابق سپاه محمد رسول‌الله(ص) تهران بزرگ با بیان اینکه مردم باید محاکمه آنها را از دستگاه قضایی مطالبه کنند تا دیگر کسی جرأت برافروختن آتش فتنه در نظام را نکند، از اینکه فتنه دیگری در حال جوانه زدن است، هشدار داد.
وی با اشاره به هتاکی یکی از مسئولان استانداری همدان به امام راحل(ره)، ضمن ابراز تأسف از این اتفاق، تأکید کرد: نباید در برابر این اتفاقات ساکت باشیم.
وی با توجه به حمله نیروهای اسرائیل به قنیطره و شهادت سردار الله‌دادی گفت: آنها تصور می‌کردند در زمان انجام مذاکرات و تحمیل فشار اقتصادی به کشور از اهداف خود در دفاع از جریان مقاومت کوتاه می‌آییم که البته سخت در اشتباه هستند، ما اهل معامله نیستیم و اسرائیل باید به‌اندازه قصاص شود البته اگر شروع‌کننده جنگ اسرائیل باشد به‌طور قطع تمام‌کننده آن نیست.
سردار همدانی با یادآوری اینکه غربی‌ها به‌دنبال کوتاه کردن دست ایران در منطقه و تضعیف حزب‌الله هستند، گفت: البته اسرائیل اعتراف داشته که ایران حزب‌الله دوم را در عراق ایجاد کرده است.
وی در ادامه وحدت جهان اسلام را از دیگر دستاوردهای انقلاب عنوان کرد و با تأکید بر اینکه بیش از 70 درصد جوانان اهل سنت دنیای اسلام با ایران و انقلاب آن هستند، خواستار توجه به این مهم شد.
همدانی با بیان اینکه ایران قلب تپنده جهان اسلام و الگویی برای سایر کشورها است که باید با صلابت راه خود را ادامه دهد، ابراز کرد: باید در مقابل فتنه بصیر بود و در فتنه سال 88 به‌اعتقاد بسیاری سناریوی غرب در موضوع قتل ندا آقاسلطان و سقوط ایران، رهبر معظم انقلاب تمام ابعاد این فتنه بزرگ را با همراهی مردم خنثی کردند.
وی با اشاره به کاهش شدید قیمت نفت اظهار داشت: ترکش انقلاب اسلامی کشورهایی مثل عربستان را خشمگین کرد و به همین دلیل آنها با همراهی آمریکا توطئه نفتی علیه ایران را به راه انداختند که در این زمینه نیز کاری از پیش نمی‌برند.
سردار همدانی: تأمین امنیت اسرائیل هدف نهایی دشمنان در حمله به سوریه بود
 جانشین فرماندهی قرارگاه امام حسین(ع) با اشاره به اینکه ایجاد دهکده جهانی و حکومت بر دیگر کشورها راهبرد صدساله آمریکاست، گفت: تأمین امنیت اسرائیل هدف نهایی دشمنان در حمله به سوریه بود.
 سردار حسین همدانی ‌در جمع اساتید بسیجی دانشگاه‌های استان همدان ضمن گرامیداشت سالروز شهادت شهید چمران، اظهار داشت: ایثار و فداکاری و شجاعت شهدا، امروز به ثمر نشسته است و این روزها، فراتر از مرزها شاهد تحقق آرمان‌های شهدا هستیم. بهترین چیزی که ما به‌وسیله آن می‌توانیم قدردان از خودگذشتگی آن‌ها باشیم، ذکر صلوات برای آن‌ها است.
وی با تأکید بر اینکه اگر ایثار و شجاعت شهدای گرانقدر نبود، امروز در کشور امنیت وجود نداشت، افزود: شهدای ما امروز در تمام دنیا الگو و نمونه شده‌اند و همه ملت‌ها یاد گرفته‌اند که رمز پیروزی و موفقیت، ایستادگی و مقاومت در راه آرمان‌ها است.
جانشین فرماندهی قرارگاه امام حسین(ع) با بیان اینکه چمران به دنیا وابستگی و تعلق خاطری نداشت، گفت: شهید ‌چمران در جنوب لبنان و بین مردم آن نقطه از محبوبیت فراوانی برخوردار است، هنوز محله‌های فقیرنشین این منطقه، ‌زندگی این شهید والامقام با کودکان فقیر و یتیم ‌را به خاطر دارد.
وی با اشاره به اینکه ایران به‌واسطه شهدای خود دارای محبوبیت و عزت‌مندی بین جوامع است، افزود: تجربه در نمایشگاه‌ کتاب لبنان نشان داده که هر کتابی که از شهدای ایران به زبان سایر کشورها ترجمه می‌شود، به‌سرعت طی نیمی از روز به‌فروش می‌رسد.
جهان در حال تحول برگرفته از انقلاب اسلامی است
جانشین فرماندهی قرارگاه امام حسین(ع) در ادامه سخنانش با بیان اینکه جهان در حال تحول برگرفته از انقلاب اسلامی است، گفت: امروز مشاهده می‌کنیم که انقلاب اسلامی مسیر رونده خود را طی می‌کند و به‌عنوان پدیده نوظهور باید اثرات آن را در آن سوی مرزها جستجو و مشاهده کرد.
سردار همدانی خاطرنشان کرد: اتفاقات رخ‌داده در سودان، مصر، آفریقا، مصر، لیبی، ترکیه و غیره همه نیازمند بررسی است تا جایگاه انقلاب اسلامی و ملت خود را در آینده تحول این کشورها خوب ببینیم و به‌طور دائم اثرات و تحولات را رصد کنیم.
وی افزود: امام خمینی(ره) منش استکبارستیزی داشت و معتقد بود در ایران معادله جهانی و معیارهای اجتماعی و سیاسی را که تاکنون به‌وسیله آن مسائل جهانی سنجیده می‌شد، شکستیم. ضمن اینکه امام راحل دفاع از مظلوم در هر کجای جهان را در اهداف و آرمان‌های انقلاب اسلامی گنجاندند که این امر چراغ پیش‌ِروی نظام مقدس جمهوری اسلامی است و فارغ از مسائل مادی و دینی به کمک مظلومان می‌شتابد.
سردار همدانی در بخش دیگری از سخنان خود به وضعیت سوریه و تحولات آن اشاره کرد و اظهار داشت: الگوبرداری سوریه از فرهنگ غنی هشت سال دفاع مقدس سبب ایستادگی و مقاومت آن شد؛ بعد از ترور 2هزار نفر از نیروهای سوری از سوی جبهه غرب، این کشور ناامید شد و بعد از پی بردن به اینکه 17هزار شهید ترور در ایران وجود دارد، اذعان داشتند که خیلی از ایران عقب هستند و با امید بیشتری مقابل دشمنان ایستادگی کردند.
وی افزود: بعد از گذشت 36 سال از پیروزی انقلاب اسلامی و عبور انقلاب از سخت‌ترین مسیرها، الآن وقت آن است که نگاه کنیم کجا بودیم، به کجا رسیده‌ایم و انقلاب اسلامی چه دستاوردهایی برای ما داشته است.
سردار همدانی با بیان اینکه در جنگ تحمیلی عراق علیه ایران صدام یک نیروی فریب‌خورده و بازیگر غربی‌ها بود، گفت: همان کسانی که امروز این حرکات تروریستی را مدیریت می‌کنند، در آن دوران هم از صدام استفاده کردند. آن‌ها یک روز در سوریه، یک روز در لبنان و یک روز هم در عراق به‌‌دنبال ایجاد فتنه هستند و در همه این فتنه‌ها هم کارگردان یکی است و فقط بازیگران عوض شده‌اند.
وی با تأکید بر "باید مراقب باشیم و بدانیم که در جبهه فرهنگی و جنگ نرم آسیب‌پذیر هستیم" افزود: نحوه فعالیت دشمن از جنگ سخت به جنگ نرم تغییر یافته و باید در این راستا کار اساسی انجام دهیم.
ایجاد دهکده جهانی و حکومت بر دیگر کشورها راهبرد صدساله آمریکا است
سردار همدانی با اشاره به اینکه ایجاد دهکده جهانی و حکومت بر دیگر کشورها از راهبردهای 100ساله آمریکا است، گفت: راهبرد آمریکا تغییر نداشته و تنها در تاکتیک شکست می‌خورد، باید توجه داشت که جمهوری اسلامی ایران امروز معادلات آمریکا و راهبرد منطقه‌ای آن‌ها را برهم زده است.
وی تصریح کرد: آمریکا برای رسیدن به راهبرد خود در ابتدا طرح قطعه قطعه کردن کشورها را در نظر دارد که ایران را به چند قطعه و عراق و سوریه را به 3 قطعه تقسیم کند تا بر آن‌ها تسلط داشته باشد. بعد از دوران جنگ تحمیلی با بررسی‌هایی که داشتند، متوجه شدند ایران مرکز جوشش بیداری ملت‌های اسلامی است بنابراین به‌دنبال آن از هجمه نرم بهره گرفتند و همان‌طور که می‌بینیم امروز سوریه، یمن، بحرین و غیره در جنگ سخت شکست نمی‌خورند، بلکه در جنگ نرم و فضای مجازی آسیب پذیر هستند.
سردار همدانی با بیان "سوریه در دوران دفاع مقدس ایران به کمک ما آمد و با دشمن همکاری نکرد و ایران را به رسمیت شناخت" گفت: سوریه عمق استراتژیک ماست.
وی با اشاره به اینکه سوریه نقطه هدف مؤثر دشمن بود، ابراز کرد: سوریه مرز درگیری و عملیاتی با سرزمین اشغالی دارد. در جریان سوریه دو اردوگاه شامل؛ دشمنان سوریه یعنی آمریکا، کشورهای اروپایی و عربی و دوستان سوریه یعنی ایران، روسیه و چین تشکیل شده است.
تأمین امنیت رژیم صهیونیستی هدف نهایی دشمنان در حمله به سوریه بود
جانشین فرماندهی قرارگاه امام حسین(ع) افزود: اردوگاه دشمن به‌طور رسمی اعلام کرده بود که هدف از حمله به سوریه کاهش نفوذ معنوی ایران در منطقه، تضعیف حز‌ب‌الله و خارج کردن آن از جهاد نظامی و تبدیل به یک تشکل سیاسی به‌دور از جهاد نظامی بود که در آن ناکام ماندند و همه این موارد به‌سبب تأمین امنیت برای رژیم صهیونیستی بود.
وی عنوان کرد: در مقطعی آمریکا بعد از شکست در سوریه به‌دنبال اشغال نجف و کربلا برآمد که بعد از اظهار نظر کارشناسان خود مبنی بر اینکه هرگونه تعرض به این مناطق، شیعیان و اهل سنت را علیه آمریکا بسیج می‌کند و سبب شکست مفتضحانه‌ای می‌شود، از این برنامه صرف نظر کردند.
سردار همدانی تصریح کرد: در جریان این ناکامی پادشاه عربستان از جان کری انتقاد کرد: «شما به ما آن‌طور که باید کمک نکردید»، کری هم در پاسخ گفته بود: «ما هرکاری انجام دادیم اما ایجاد تشکل مردمی در سوریه از یک سو و محبوبیت بشار اسد از سوی دیگر مانع از دستیابی به اهداف ما در این کشور شد».
جانشین فرماندهی قرارگاه امام حسین(ع) گفت: ایران محبوب‌ترین ملت در سوریه و عراق است که تمام این پیروز‌ی‌ها به‌برکت دوران دفاع مقدس و انقلاب اسلامی ایران و رفتار شهدایی چون چمران‌ها است که در حال انتقال به کشورهایی چون آفریقا، لیبی و غیره است.
سردار همدانی اظهار داشت: در دوران دفاع مقدس اهداف ما حفظ مرزهای خود و بزرگترین هدفمان رسیدن به بصره بود. امروز در ساحل مدیترانه با دشمن می‌جنگیم و دیگر جغرافیای ایران مرز درگیری نیست چرا که امنیت کشورمان تأمین شده است.


وی با انتقاد از جناح‌بندی‌ها و تندروی در برخی احزاب بیان کرد: امروز احزاب و گروه‌های سیاسی باید بدانند که پیروزی برای ما در گروی وحدت است، امروز نباید تعصب حزبی را در منافع ملی وارد کرد چراکه منافع ملی ما خط قرمز است. در زمان جنگ نیز فرماندهان و نیروها از احزاب متفاوتی بودند ولی در جبهه همگی متحد بودند که این عامل پیروزی ما شد.
دشمن درصدد بی‌انگیزه کردن جوانان ‌و دانشجویان است
جانشین فرماندهی قرارگاه امام حسین(ع) با اشاره به اینکه دشمنان درصدد بی‌انگیزه‌کردن جوانان و دانشجویان ایران هستند، اظهار داشت: اساتید دانشگاه باید برای تقویت باورهای دانشجویان تلاش کنند چراکه دشمن در حوزه جنگ نرم با حداکثر توان وارد عمل شده است.
وی تصریح کرد: جوانان و دانشجویان ایرانی، انرژی هسته‌ای کشور هستند که از آن‌ها غفلت شده و مورد هدف دشمن قرار دارند، در این راستا معلمان و اساتید دانشگاه وظیفه سنگینی را بر دوش دارند.
سردار همدانی در خاتمه با بیان اینکه داعش با سرمایه گذاری و برنامه‌ریزی آمریکا روی کار آمد، گفت: این گروهک تروریستی با هدف ارائه چهره‌ای خشن از اسلام برای مخدوش کردن توسعه اسلام، تشکیل شد و در آن تنها 10 درصد آموزش نظامی انجام می‌شود و 90 درصد برنامه‌های داعشیان روی باورها و اعتقادات نیروهای‌شان انجام می‌شود.
سایت Iran Briefing با اشاره به سوابق سردار همدانی در دوران جنگ تحمیلی و مبارزه با ضدانقلاب، یادآور شد: ژنرال همدانی 32 سال خدمت کرده و در جبهه‌های غرب به ایفای نقش پرداخته است.
سایت Wnd درباره سردار حسین همدانی عنوان داشت: ژنرال حسین همدانی یکی از فرماندهان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است. این سایت به‌نقل از سردار همدانی نوشت: "در طول این نزاع (جنگ تروریست‌های تکفیری با ملت مظلوم سوریه) تجربیات آموزشی به ملت سوریه بدون هیچ انتظاری منتقل شد".

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.