چرایی مخالفت با اسلام انقلابی

  • عرفان مظاهری
  • سه شنبه, 21 ارديبهشت 1395 ساعت 13:21

/عرفان مظاهری/جناب رئیس جمهور در در مراسم گرامیداشت مقام معلم گفته بودند: « شما همین جمله شهید مطهری را که گفت انقلاب اسلامی و اسلام انقلابی را مدنظر قرار دهید، او در آن مقالاتش پیرامون انقلاب اسلامی به این خطر بزرگ اشاره می‌کند، او می‌گوید ما انقلاب اسلامی داریم و نه اسلام انقلابی...» .

برای تحلیل این جملات، خوب است به بیانات امام خامنه ای(حفظه الله) در دیدار 19 دی با مردم قم رجوع کنیم، همان جایی که حضرت آقا باب «ماندگاری انقلاب» را گشودند:
-«این ماندگاری‌ها تحلیل دارد که چرا ماند؟ چرا با اینکه در نهضت ملّی هم مردم حضور داشتند -البتّه نه مثل انقلاب، تا حدود زیادی مردم بودند- با آن درخواست حدّاقلّی، قادر نشد بماند امّا انقلاب اسلامی با آن درخواست حدّاکثریِ استقلال ماند؟ چرا نهضت مشروطیّت با آن درخواست حدّاقلّیِ محدود شدنِ قدرت مطلقه نتوانست و طاقت نیاورد بماند امّا انقلاب اسلامی با این درخواست حدّاکثری و مطالبه‌ی حدّاکثری که ریشه‌کنی سلطنت و رژیم پادشاهی در کشور بود آمد، موفّق شد و ماند؟»
-«اینها تحلیل لازم دارد. تحلیل را شما جوانها بروید بکنید، برای من روشن است؛ جوانها بروند تحلیل کنند، بنشینند، فکر کنند و ببینند که اینجا چه چیزی نقش‌آفرینی کرد؟ کدام عنصر تأثیر گذاشت که آن نهضتها نتواند باقی بماند و نتواند به نتایج نهایی خودش برسد امّا این انقلاب توانست قدرتمندانه بایستد؟ علّت چه بود؟ اینها را بنشینند جوانهای ما تحلیل کنند. اگر ما بتوانیم تحلیل درستی از این حوادث پیدا کنیم، آن‌وقت دیگر این بذر ترس و رعب و ناامیدی که بعضی در دل مردم میپاشند بکلّی خواهد پوسید و از بین خواهد رفت؛ [اگر] بتوانیم درست بفهمیم، راه آینده‌ی این کشور کاملاً روشن خواهد شد.»

... دیگر این بذر ترس و رعب و ناامیدی که بعضی در دل مردم میپاشند بکلّی خواهد پوسید !

ترس، رعب و ناامیدی! یعنی همان عناصری که نقش کلیدی در روی کار آمدن این دولت بر سر کار داشت. انداختن بذر رعب از تحریم ها و ناامیدی از اقتصاد و ... در دل مردم و معرفی خود به عنوان ناجی، قطعا عاملی اساسی در رای 50 و خرده درصدی آقای روحانی داشت.
آقا فرمودند: « اگر ما بتوانیم تحلیل درستی از این حوادث پیدا کنیم، آن‌وقت دیگر این بذر ترس و رعب و ناامیدی که بعضی در دل مردم میپاشند بکلّی خواهد پوسید و از بین خواهد رفت»، و این یعنی با تبیین دلایل ماندگاری انقلاب، کار کسانی که کاسب ترس، رعب و ناامیدی مردم بودند، تمام است.
انقلاب اسلامی مسلما حاصل اسلام انقلابی بود، اصولا اسلام غیر انقلابی معنایی ندارد و همان است که حضرت روح الله(ره) عنوان «اسلام آمریکایی» را بر آن نهادند. بدون شک راز ماندگاری انقلاب اسلامی عمل به اسلام انقلابی بوده است که اگر این تحلیل در بین مردم جابیفتد، دیگر جایی برای تفکر امثال آقای روحانی باقی نخواهد ماند! پس طبیعی است که جنابشان با این صراحت با اسلام انقلابی مخالفت کنند.

پ.ن: گذشته از موضوع یادداشت، بنظر می آید حضرت آقا به روشنی مسیر حذف جریان اسلام آمریکایی را مطرح فرمودند و البته در این مورد به رسالت جوانان تاکید کردند. حال اگر در این یک سال، «راز ماندگاری انقلاب» برای مردم روشن شود ...

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.