ويژه های جوان همدان/ شماره ۲۱۴

ويژه های جوان همدان/ شماره ۲۱۴:

  • در چند روز گذشته سه استاندار که در حوزه هاي مديريتي آنها انتخابات دور دوم مجلس شوراي اسلامي نيز ‏وجود دارد، در غرب کشور تشکيل جلسه داده اند. برخي از نزديکان و فعالان سياسي استانهاي مربوطه ‏معتقدند که اين جلسه بي ارتباط به انتخابات ارديبهشت ماه نيست. در اين سفر، استانداران مذکور خانواده ‏هاي خود را نيز به همراه داشته و چند روز اقامت آنها به طول انجاميده است.

 

  • اخيراً در آموزش و پرورش استان به صورت مستمر جلسات سياسي با حضور عناصر افراطي تشكيل ميشود. ‏اين جلسات با هماهنگي اعضاي كانون به اصطلاح معلمان و با محوريت (هادي.آ) برگزار ميشود. اين جمع با ‏نزديك شدن به مرحله دوم انتخابات ابتداي هفته جاري نيز در رزن جلسهاي برگزار كرده و هماهنگيهاي لازم ‏را براي اقدامات سياسي در آموزش و پرورش آن شهرستان انجام داده است.

 

 

  • آيا مديركل آموزش و پرورش از برگزاري اين جلسات كه ماهيت سياسي دارند در آموزش و پرورش با خبر ‏هست يا خير، اگر با خبر است كه بايد پرسيد چرا اجازه داده آموزش و پرورش به جاي دغدغه تربيت ‏دانشآموزان، محمل فعاليتهاي سياسي عدهاي خاص شده و اگر در جريان برگزاري اين جلسات نيست كه ‏عذر بد از گناه است.

 

  • يک عنصر تروريست که ماموريت عمليات انفجاري داشت با اشراف عملياتي سربازان گمنام امام زمان (عج) در ‏غرب کشور بازداشت شد. وزير اطلاعات گفت: برخي کشورهاي منطقه پشت اين عمليات شوم و ناکام قرارد ‏دارند.

 

 

  • واعظ آشتياني معاون وزير سابق صنعت گفت: نكته مهم درباره بازگشت احمدي نژاد، عملكرد آقاي روحاني ‏است.‏ اگر آقاي روحاني عملكرد قابل قبولي در ادامه مسير خود داشته باشد، زمينه براي ظهور مجدد ‏احمدينژاد در فضاي سياسي ايران مهيا نخواهد بود؛ اما اگر چنين شرايطي وجود نداشته باشد وضعيت به ‏شكل ديگري خواهد بود و امكان به قدرت رسيدن احمدينژاد وجود خواهد داشت. به نظر من در شرايط ‏كنوني آقاي روحاني در حال پر كردن سبد آراي احمدينژاد است.

 

 

  • پس از انتشار اظهارت رئيس کل بانک مرکزي در مورد بدعهدي آمريکايي در توافق هستهاي و اذعان وي به ‏اينکه گشايشي در روابط بانکي ايران به وجود نيامده است، شنيده شده که روحاني در تماسي تلفني او را ‏مواخذه کرده است.

    سيف که گفته بود آمريکايي ها بدون توجه به برجام مانع روابط بانکي ايران با دنيا مي شوند، با عصبانيت ‏رئيس جمهور مواجه مي شود.‏ اعتراض سيف البته زماني اعلام شد که وي سفرهايي را به اروپا داشته و ‏اروپايي ها وي را ارجاع به آمريکا داده اند.‏ روز پنج شنبه نيز سيف براي اقناع بيشتر خود و البته موضوع ‏ارجاع اروپايي ها در حاشيه نشست صندوق بين المللي پول در واشنگتن با وزير خزانه داري آمريکا گفتگوهاي ‏غير آشکاري داشته است.‏ برخي اطرافيان روحاني از احتمال عزل وي در روزهاي آينده خبر مي دهند اما ‏برخي ديگر از منابع خبري اعلام کرده اند که رئيس جمهور سيف را مکلف به اصلاح سخنانش البته بعد از ‏نشست هاي ياد شده کرده است.

 

 

  • يک سايت آمريکايي فاش کرد که عربستان سعودي تصميم دارد طرح «ب» را در يمن اجرا کند.‏ سايت ‏‏»گلولباليست» تأکيد کرد که عربستان پس از شکست در حملات نظامي 13 ماهه و ناتواني در سيطره بر ‏يمن، اين طرح را که شامل تجزيه و تقسيم اين کشور است، در دستور کار قرار داده.

 

  • پس از آنکه وزير نفت با اشاره به مصوبه دو نرخي شدن قيمت بنزين از بازگشت کارت سوخت سخن راند، ‏سخنگوي کميسيون تلفيق گفت: براساس مصوبات اين کميسيون، مبناي قيمت بنزين همان مبناي سال ‏گذشته بوده و کارت سوخت حذف نميشود.

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.